PURTICI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PURTICI

Z E P A
 
PortalPortal  HomeHome  GalleryGallery  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 PRICA,SREBRNI BOKAL.

Go down 
AutorPoruka
musafir

musafir


Broj postova : 31
Registration date : 2008-05-31

PRICA,SREBRNI BOKAL. Empty
KomentarNaslov komentara: PRICA,SREBRNI BOKAL.   PRICA,SREBRNI BOKAL. Icon_minitimeSat Jul 05, 2008 2:20 am

Naslov: O Ljubavi http://vukoljin-stan.forumotion.com/portal.htm


Davno, vrlo davno zivjela je liepa djevojka po imenu Huane. Roditelji su joj bili siromasni. Imali su samo jednu njivicu, sa koje su skupljali toliko da su mogli da se prehrane do kraja zime. adgod je nastupalo prolece, da ne bi pomrli od gladi, roditelji su slali svoju preljepu kcer Huane u polja i sume da bere jestive treve korenje. Jenom tako, skupljajuci korenje, Huane se nadje na obali reke. Zagleda se u reku,a onda odjednom,podize glavu. Cudan zvuk flaute, milozvucan i cist, dolazio je odnekud i osvajao devojku. Ona poce da slusa i sasvim zaboravi ono zbog cega je dosla. Vrlo pazljivo razmaknu guste grane zbuna i vide da na priobalnom kamenu,okrenut licem reci, sedi siromasno obucen mladic, a oko njega pasu goveda. To je on svirao na maloj srebrnoj flauti. Huane je, kao zacarana, stajala i slusala sve dok mladic nije prestao da svira. Tada se Huane prenu, kao iz sna. Kako je bilo vreme da se vrati kuci, to nemajuci kud, pusti grane i necujno koracajuci, s polupraznom korpom, napusti sumu. Sledeceg dana njeni brzi koraci dovedose je opet do reke. Huane zatece istu sliku kao i predhodnog dana. Pastir je mirno sedeo i tiho svirao. Devojka se ponovo zanela slusajuci ga. Nije ni osetila da je ispustila svoju korpu. padajuci, korpa zakaci grane i cu se sum. Sve krave, koliko ih je bilo, okrenuse svoje rogate glave i pogledase Huane. pastir, se takodje, okrenu i nikada do tada on ne bese video takvu lepotu. Mladic skoci. Huane se zbuni i poce da bezi,ali i bezeci ne promace joj da je i mladic isto tako lep kao i melodija iz njegove srebrne flaute. Huane je sutradan ponovo otrcala na reku. Elem, kako i biva u takvim slucajevima, devojka i mladic su se zavoleli. Svakog dana su se jos pre zore sastajali. Najpre bi mladic pomogao devojci da do vrha napuni korpu jestivim trevama i korenjem, a zatim bi sedeli na obalu, gledali kako sunce zalazi iza planina i kako njegovi posledji zraci zlate vodu. Mnogo je melodija odsvirao mladic za Huane na svojoj flauti. Sve su joj se dopadale, ali najvise ona koju je prvi put cula i zato je svakog dana pre rastanka svirao tu melodiju. Huane i pastira je videla jedna susetka. nije proslo mnogo vremena, a o njihovom sastajanju se pricalo po celom selu. I nista nije cudno sto o tome ubrzo saznadose i roditelji lepe Huane. Otac se strasno razljuti, zatvori svoju kcer i naredi da je najstrozije cuvaju. Huane sada nije smela da izlazi iz kuce. Medjutim, to nije bila jedina nesreca za nju. U susednom selu ziveo je bogati udovac. Dugo je zeleo da se ozeni mladom i lepom devojkom, iako je sam bio star i ruzan. Slusajuci o lepoj i mladoj Huane, usudi se bogati udovac da posalje prosioce s poklonima u kuci njenih roditelja. Uzalu je kci molila da vrati poklone, jer ona nije zelela da se uda za starog udovca. Otac ne htede ni da cuje. Huane je molila majku da se zauzme kod oca,ali majka je jedino mogla, zajedno sa svojom ljubimicom, kad otac ne vidi, tiho i dugo da place. Pokloni su bili primljeni i svadba je bila zakazana na prvi dan sledeceg meseca. Pastir je, kao i ranije, zajedno sa svojim kravama dolazio na obalu, ali je njegova flauta zanemela jer s njim ne bese njegova voljena Huane. jednog dana krave na obali reke, umesto mladog pastira, dotera covek sa sedom bradom, jer je mladic, civsi za idaju Huane, pao u poselju tesko bolestan. Razbole se od tuge. Lezeci u svom polurazvaljenom krevetu, postajao je sve bolesniji. pastir je imao suseda prijatelja koji je radio u gradu kod jedog juvelira. On se bavio livenjem zlata i srebra, kao i izradom raznih predmeta od izlivenog plemenitog mretala. Cesto je ovaj mladic dolazio iz grada u selo da vidi svoju ostarelu majku. Cuvsi da je njegov prijatelj bolestan, pohita mu u posetu. Videvsi ga, pastir mu rece: *Dosao si na vreme, dragi prijatelju. Cuj moje reci i dobro ih zapamti. Nemam nista osim srebrne flaute koja mi je od dede ostala. Zeleo bih da je poklonim Huane. Ti si vest majstor. Molim te, izlij od flaute srebrnu polugu i od nje napravi bokal, koji na dan svadbe daj lepoj Huane, kao moj poslednji pozdrav.* Samo sto je izgovorio te reci, mladi pastir sklopi oci zuvek. Livac ispuni poslednju zelju svoga prijatelja. Izli od flaute divan srebrni bokal. Na dan svadbe lepe Huane, stanovnici dveju sela skupise se kod mladozenje. Dodje i livac. Stavi srebrni bokal na asuru, koja je bila pripremljena za stavljanje darova. Uskoro poce svadba. Jela i pica je bilo u izobilju. svi su se veselili, samo je Huane, koja je, dok su gosti svetkovali, sedela u najudaljenijoj odaji i gorke suze lila. Plakala je secajuci se svog dragog pastira koga vise nikad nece videti. Odjednom se veselje, koje se culo iz gostinske sobe, utisalo, a u toj tisini cuo se cisti glas flaute. To je bila omiljena melodija koju je pastir svirao Huane. Devojka je skocila i potrcala onamo gde se glas cuo. Nadala se da ce tamo videti pastira i da su je samo prevarili, rekavsi da je on umro. Otvorivsi vrata gostinske sobe brzo pogleda sve, ali, na njenu veliku zalost, onog koga je jedino zelela, ne nadje tu. Njena omiljena melodija dolazila je iz srebrnog bokala, koji je bio napunjen vinom. Gosti su sedeli cutke i izbezumljeno gledali, a bokal je, zavrsivsi melodiju, zacutao. Nakon toga gosti su isipali iz bokala vino, zatim ga ponovo u njega sipali, ali sve je bilo uzalud bokal je cutao. Dugo je zivela nesrecna Huane i uvek je, kad joj je bilo tesko, uzimala bokal, prinosila ga usnama, a on je tada pocinjao njenu omiljenu pesmu. Na samrtnom casu Huane je ovaj bokal poklonila svojoj kceri, koja je isto tako bila lepa. Medjutim, bokal je u rukama mlade lepotice cutao sve dok se jednog dana nije zaljubila. Od tada je proslo mnogo vremena. Srebrni bokal se prenosio od majke na kcer, s kolena na koleno, a cudesnu melodiju mogao je da cuje samo onaj koji je zavoleo pravom i cistom ljubavlju. - pravi naslov: Srebrni Bokal( kineska narodna prica) -posveceno...mmm.. svim romanticnim dusama.
Na vrh Go down
musafir

musafir


Broj postova : 31
Registration date : 2008-05-31

PRICA,SREBRNI BOKAL. Empty
KomentarNaslov komentara: PRICA ZIVOTA   PRICA,SREBRNI BOKAL. Icon_minitimeSat Jul 05, 2008 2:25 am

PRICA,SREBRNI BOKAL. SUZA http://vukoljin-stan.forumotion.com/portal.htm

PRICA MOG ZIVOTA


Bili smo drugari par mjeseci prije nego sto je ikakva veza pocela....moj brat je nas upozno I tad je bilo ljeto...imoje curu I sretni su bili a ja nisam neka cura da razdvajam dvoje bica koje se vole...tako sam skrivala svoju tugu dok sam ga gledala kad je ljubio drugu I bilo mi je stvarno tesko bol kriti nasmijena uvjek ispred njega biti al nisam imala drugog izbora. ...proso je mjeseci vec kad sam saznala da su raskinili ona I on.. nisam znala sta da radim..dali da nastavim kao prije ili prekinem skroz prije nego sto me povredi? Izabrala da nastavim kao dalje...poceli smo se druziti cesto I jedan da mi je prizno da mu se svidzam I ja sam njemu...tako smo malo po malo poceli da izlazimo al ne stalno jer moji roditelji su bili protiv mene I momce...bilo je tesko al nekajem se ni malo..to su bili najdrazi dani zivota mog I nikad hin necu zaboraviti...bijo je jako fin momak I razumijo je svu moju situaciji....reko je ��Danijela ja cu te cekati jer ti si cura koju nezlim da promasim..� � nisam mogla vjerovati da takvi momak postoji...neki momci nemogu cekati sedmicu dana da te vide odma raskinu al nije moj Almir takvi I zato sam se ludo zaljubila u njega...proslo je bilo 8 mjeseci kako smo skupa, vidzjali smo se tajno I nije lose bilo...u to vreme sam nesto saznala , nesto sto mi je promjenilo Cjeli zivot moj, nisam mogla vjerovati da mi nije rekao prije, nisam mogla vjerovati da ga vise necu vidjeti...jedan dan mi je reko moramo se naci sutra odma rekla sam nemogu zbog roditelja kaze ako nedodes neces me nikad vise vidjeti I tako sam pobjegla iz kuce kad su roditelji zaspali...nasli smo se u parku gdje smo stalno proveli dane...reko mi je Danijela ti znas kolko te volim a moram te nesto pitat...kaze sta ti mislis da se ja I ti udamo reko jesil ti lud Almire ja imam samo 17 godina a ti 20 to je nemoguce roditelji nedaju jos ni momka..kaze on to je jedini spas za nas a ja nisam razumjela nista. Rekla sam de mi objasni molimte ocemu pricas? Kaze sledecu sedmicu odlazim u Austriju zauvjek...tjelo mi je zadrhtalo , oci su mi bile pune suza, I ostala sam bez rjeci...10minuta smo stojali u zagrljaju nismo progovorili ni jednu rijec...nisam znala sta da kazem a nije ni on...posle ti 10 minuta objasnio mi je da mu je sestra ostala bez muza I nemore tamo sama da zivi a niti more doci vamo u Melburn, nisam ga mogla krivit jer to nije fer moro je da ide...plakali smo cjelu noc u zagrljaju..obecali smo da necemo nikad se prestati voljeti I kad ja budem 20 godina da cu otici kod njega I da cemo provesti Cjeli zivot skupa..lakes mi je bilo kad sam pomislila na to...mislila sam nije dugo 3 godina za njega cekati...sta je on sve za mene radijo ja bi dala I zivot za njega...tako je oso I zvali smo se telefonom, pisali sms, slali pisma I tako jedno godinu dana...dok jednom nisam cula od njega mjeseci dana, ni pisma ni poziva ni poruka, brinila sam se pravo, zvala sam nije se javljo, pisali nije odgovaro, gotov nisam poludila...proso je mjeseci I par dana kad sam dobila pismo rekao je �izvini Danijela al nevolim te vise naso sam sebi novu srecu I volim je ludo...hajde cao zaboravi me molimte ako me volis naj bolje je za obadvoje nas zelim ti svu srecu sa nekim drugim cao...� kad nisam umrla dok to citam, nikad u zivotu nisam nolko plakala ni drhtala, htjela sam da uzmem noz I ubijem se, I da nije mi drugarica dosla ja nebi sad ovo pisala vama...tako sam radial kosto je rekao ako ga volim da se nejavljam vise...I nisam....probala sam da ga zaboravim al to je nemoguce, I dan danas ludim za njim...bio mi je prva ljubav prvi momak prvi Poljubac prva sreca...zaklela sam se da necu traziti drugog momka dok nezavrsim fakultet I tako je bilo...napunila sam 20 godina I zavrsila kao medecinska sestra, nasla sam poso koji sam mnogo voljela I sve sam imala sto sam htjela u zivotu samo ne moga Almira....upoznala sam bila momka na fakultetu on je iso za zubara I tako smo se poceli zabavljati I danas smo jos skupa, pravo je fin momak voli me ludo al ja nemogu da njega volim jer moje srce za jednim momkom jos ostalo...tako smo isli skupa 2 godine I pito me da se udamo ja sam pristala jer znala sam da ce me voljeti, cuvati , Paziti kao princezu I mislila sam necu naci drugog kao njega..dan vjencanja pozvali smo sve sto smo znali bilo je preko 200 ljudi...spremala sam se u sobi sama haljinu sasila I dok sam se oblacila neko mi kuco na vrata, kad sam otvorila da vidim koje zamalo me srce nije stalo...ispred mene je bio Almir, sa suzama u ocima...kaze Danijela neznam sta da ti kazem kako da se izvinem reko molimte bjezi mi pred likom kaze molimte Danijela saslusaj me samo 2 minuta pa ako zelis oped da idem icu iz zivota tvog po sve reko ok slusam reci pa idi...kaze znas ono pismo zadnje reko kako da neznam kaze to je sve laz bio...nisam imo drugu curu ti si mi zadnja I dan danas nisam te preboljeo niti cu ikad...reko sto mi sad govoris to Almire kako da znam da mi nelazes kako da ti vjerujem posle ovoliko godina ko zna gdje si bio I skim si se vodo, ja sam ostala po stena cura imala sam samo tebe I ovog momka Damira I sad da ti vjerujem opet..Nezelim da mi lomis srce vise dosta mi je bola molmite idi Iz zivota mog nevracaj se vise...ako me volis zaboravi me kao sto si meni rekao...kaze ok Danijela samo jos nesto da ti kazem volicu te I nosim te samnom u grob I izaso je nisam ga nikad vise vidjela...taj dan sam se udala za Damira I sledeci dan mi stiglo pismo..od Almira...kaze Danijela razlog sto sam te ostavio bio je sto mi je naj bolji drug slago da si bila snjim iza moji ledja I da si vikala da ces raskiniti samnom I da me nevolis...izmislio email I poslo mi kao da si ti njemu to sve pisala, zakleo me da ti negovorim nista samo da raskinem I tako sam mu vjerovo..posle 3 godine sam sazno istinu a I sazno sam da si sa drugim pa nisam htjeo da se javljam ceko kad ces raskiniti I kad sam cuo da se udajes moro sam doci a nisi htjela da me saslusas pa sad je vako doso zalostan kraj.,..nisam znao sta drugo da radim bez tebe nemogu da zivim I zato sam se ubijo..zapamti moje zadnje rijeci u sobi onaj dan, �volicu te I nosim te samnom u grob�. Zapamti hin dobro jer to su bile moje zadnje rijeci hajde sad zelim ti svu srecu sa Damirom sve naj bolje I jos jedna molba, ako budes imala dva sina daj jednom ime Almir iza mene a drugom Edin jer to sam ja zelio nasem sinu�� I to je bilo kraj pisma...nemogu vam objasniti kako sam se osjecala I necu da pokusavam jer dok ovo vama pisem suze mi teko niz lice kao kapi kise...sad imam 30 godina I 3 djece..dala sam ime Almir, Edin I Almira....i jos jedno da kazem..nemrzim svjoj zivot jer sam imala nesto u zivotu sto se nadze jednom u million puta...jedan savjet ako nesto volite cuvajte dobro ili patite Cjeli zivot kao ja za mog Almira.... Svaka prica nosi sa sobom svoju pouku.
Na vrh Go down
 
PRICA,SREBRNI BOKAL.
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» STARA LJUBAVNA PRICA
» ""Jedna divna prica,,,,,,

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
PURTICI :: SVE O LJUBAVI-
Idi na: