PURTICI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PURTICI

Z E P A
 
PortalPortal  HomeHome  GalleryGallery  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Korjeni se nezaboravljaju

Go down 
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin


Broj postova : 355
Registration date : 2008-05-28

Korjeni se nezaboravljaju Empty
KomentarNaslov komentara: Korjeni se nezaboravljaju   Korjeni se nezaboravljaju Icon_minitimeTue Aug 02, 2011 9:35 pm

Korjeni se nezaboravljaju

Zivotna prica Dejane-Edine Gojkovic


Zovem se Dejana Edina gojkovic,,rodjeno Jovanovic..... majka mi je bila Tema Zimic cerka Selima Zimica i Sahije Tuzlic.... samim ovim pocketom i ovim pisanjem volela bih da nadjem svoje korjene sa majcine strane .... detaljne podatke kada je moj djedo se otselijo za Novu Kasabu neznam , jer verovali ili ne nije se mnogo o tome pricalo ... nazalost neznam ni koliko brace ni sestara dali je imao .. znam samo njegovu decu sa kojima sam imala kontakt i sa njihovim potomcima .... nazalost svi smo se rastrkali po belom svetu tako da su se izgubili tragovi... moja maka Tema je rane mladosti otisla za Njemacku da radi, tamo je upoznala mog oca ... ziveli su 6 godina zajedno pokusavajuci da izrode decu...... sedme godine zaceli su mene jedina ziva i jedino dete rodjeno ....

Korjeni se nezaboravljaju D
MAGDALENA GOJKOVIC

Majka se vratila u trenutku kad je treabala da me rodi ... rodjena sam u Indjiji 1976 godine 27 ..04... nije dugo posle mog rodjenja zivela sa mojim ocem .... godinu dana posle rastala se i vratila za Mali Zvornik....tu smo bile .. gajila me kako je mogla kao samohrana majka ..... posecivala je najcesce sestru svoju sa majcine strane Zejnu Nuhanovic u Brlozniku... moju tetku ... cesto sam provodila mesece kod nje ...majka mi je uvek pricala za carstvo ZIMIC-a kako je ona to nazivala svoje korene ... volela je mnogo svoje selo i svoje ZIMICE ... zao joj je bilo i nikada nije prezalila sto je djedo se odselijo za Kasabu ... plakala je nocima i zalila za danima kad je zivela uz ZIMICE uz svig oca i svoju rodbinu ...imala je dva brata koji je jedan otisao za Njemacku da zivi i radi ,,,AGO ZIMIC... i HASANA ZIMICA ....on je bijo u Zenici gde je i dan danas sa svojim potomcima ....vidjali su se jednom godisnje kad su bili godisnji odmori ... dolazili su u Zvornik tad smo bili skupa ,,, najsrecniji dani ... jedne godine majka moja je odlucila da ode na svoje ognjiste gde je rodjena u nadi da ce naci bilo koga ko ce je primiti zajedno samnom na konak ....

Korjeni se nezaboravljaju D2
EDITA-TINA GOJKOVIC

.Zelela je da oseti opet taj vazduh i taj miris PURTICA carstvo ZIMICA....... secam se naseg dugog pesacenja iz Brloznika do ognjista... bila je radosna pricala mi je usput gde je rasla .. kako tamo posebna trava se zeleni... kako su ZIMICI jedno.... jedno bice ... jedno i jedinstveno ...sve mi se to usadilo u srce .... nije bilo telefona da se bilo kome javi samo se pojavila na vratima samnom u ARIFOVOJ kuci ....bili su jako iznenadjeni... mama je plakal od srece ....ARIF i njegovi svi ukucani od suza i radosti su na trenutak zaboravili da nas puste u kucu .... uneli su nas kao da smo najpzeljnija bica na svetu .....ranog jutra dok jos sunce nije ni izaslo kako treba budila me je ....ustani DINO da osetis raj.... celu noc su oni proveli pricajuci o svemu ja sam bila mala i od umora na seciji zaspala........ ustala sam kad me je budila i odvela me gde je nekad bila kuca mog djeda SELIMA ......drhtala je od radosti i tuge ujedno bili su samo ostaci ... crtala mi je po travi gde je bilo ognjiste ..gde soba ... gde se ona sa ocem igrala ...boravili smo tu par dana .. secam se igre i najvise Munibinog paradajza sa kajmakom domacim ... mama je bila ispunjena i radosna....vratile smo se sa puno ljubavi koja nam je pruzena ....


Korjeni se nezaboravljaju D1
MARIJA-MAJA GOJKOVIC

to je bio moj jedini odlazak tamo .... nikada vise nismo otisle ..moja skola .njen posao ... nekako je udaljavao sve ta draga mesta ali je ostalo u srcu ...patile smo i zivele.... nena ko nena za sebe ... rahmetli dusa o njima sve najbolje ... majka je po treci put otsla za Njemacku 1992 god,,, a ja ostala u Beogradu i da kazem udala se ... tvrdoglavost moju niko nikada nije mogao da spreci i moj inat ...posle dva meseca ostala sam trudna sa 16 godina ... u 9 mesecu trudnoce otisla sam kod majke za Njemacku vladala je velika glad u Srbiji a Bosna je gorela .... moj muz Slobodan ... Boban .. ostao je u Srbiji nije mogao preko granice, vojni obaveznik nije bijo otpusten je bijo iz vojske 92 god... zbog hronicne bolesti ..asme ...nije isao ni na ratista ni u vojsku ... ja sam u Njemackoj 20 03 1993 godine rodila prvu cerku EDITU... skoro dve godine sam gajila cerku bez oca ... krajem 1994 godine sam se vratila u Srbiju... vencala se sa njim i posle izrodila jos dve cerke MARIJU 1998 i MAGDALENU 2004 godine ... moja majka se vratila iz NJemacke 1995 godine ..ja i moja deca smo dosle u MALI ZVORNIK 1999 god,,,, gde smo i dan danas...

Korjeni se nezaboravljaju D3
DEJANA _ EDINA GOJKOVIC

Moj suprug je dosao kasnije kod nas u ZVORNIK....radimo zivimo... moja majka se tesko razbolela i umrla 2003 godine ... molila me da je sahranim na njeno ognjiste ili makar grumen zemlje da joj donesem ...nisam mogla ... ni dan dans nisam otisla tamo .... gde da idem kako da odem kad nikoga neznam ...ni ti mene ko zna ... sama sam sad ni za radost ni za tugu nemam nikog....svi su daleko i niko nezna gde sam .......moje tri cerke su mi radost ... moj ponos i pogled za bolje sutra .....zelim ali jako zelim da carstvo zimica koje je usadjeno u moje srce i dusu samo da prenesem mojoj deci mojim cerkama kolika je to lepota i kolika krv... koja i kad je malo imas kao ja ipak vri..istim zarom kao kod svih.... jesam ja udata za srbina ... i jeste i moj otac srbin .....ali znaj te da nikad aman bas nikada muslimanska krv ZIMICA nije izbrisana iz mojih vena ,,, tu krv sam prenela i mojoj deci .... kod mene u kuci se slavi bajram ...ali isto i bozic... moja deca znaju sta je moja krv i koliko je moja majka patila i zelela kuci svojoj jedinoj kuci kod ZIMICA...............zelim i ja .....tako zelim opet da osetim sve ...zelim taj grumen zemlje da joj donesem koji je volela .... plakajuci je dusu svoju ispustila sa pogledom u daljinu ... pomozi mi rode da mi deca osete tu draz.... imaju crte lica ZIMICA ...imaju i krvi ... volie i postuju to sam ih ucila ..zele se i nadaju to im je moja mama usadila ..... ZIMIC ....tesko je u to carstvo uci a da budes zapamcen kao rod.......

Korjeni se nezaboravljaju D4-1
Magdalena,Edita-Tina,Marija-Maja Gojkovic

.
Na vrh Go down
http://purtici.myrealboard.com/portal.htm
 
Korjeni se nezaboravljaju
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
PURTICI :: POCETNA STRANICA :: ARHIVA-
Idi na: