PURTICI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PURTICI

Z E P A
 
PortalPortal  HomeHome  GalleryGallery  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 VELIKI-COVJEK -BIG-FOT

Go down 
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin


Broj postova : 355
Registration date : 2008-05-28

VELIKI-COVJEK -BIG-FOT Empty
KomentarNaslov komentara: VELIKI-COVJEK -BIG-FOT   VELIKI-COVJEK -BIG-FOT Icon_minitimeMon Aug 18, 2008 1:22 pm

Napisao Amir B. po kazivanju Alije Salcinovica iz Pusmulica

VELIKI-COVJEK -BIG-FOT

Ova prica me posjetila na pricu koja je istinita i koju mi je ispricao Alija Salcinovic iz Pusmulica kod Srebrenice.
Ovaj video sa yooutube kaze da je do skora bijo mit o velikom dlakavom covjeku da postoji a od prosle godine to se ko bejagi dokazalo kao istina i ja sam vidijo nekoliko video snimaka ali i pored toga za mene ova prica sa yooutube i dalje ostaje mit.Ali zato evo istinite price koja se desila 60 godina u yugoslaviji.




Alija je sluzijo JNA u Sloveniji,Ilirska-Bistrica,nedaleko od Postojine,kada sam dosao u Ilirsku Bistricu u kasarnu,pjesadiski bataljon,odma po redovnom upoznavanju vojni pravila pozvani smo na vanrednu politicku nastavu,sto je bijo los signal za vojsku jer smo se bojali napada sa vani,cesto iz Italije.Brzo nas politicki komesar upoznaje ,da smo dobili covjeka na cuvanje koji je deportovan sa Kosova.Covjek koji je doveden u I.Bistrcu je pronaden sa meckom koja ga je odhranila,odnosno tokom rata neko je bacijo djete i mecka ga je uzela i odhranila.Mjestani nekoliko sela primjetili su da him cesto nestaje stoka i med pa su jednom organizovali veliku hajku i tako stjerali mecku na jedno veliko drvo ali su brzo primjetili da nije sama,naredeno je da lovci ubiju mecku a prisutna zivotinja koja je licila na covjeka da se nesmije ubiti.Kada je puska pukla i mecka pala sa drveta zivotinja se pocela kriviti kao medvjed,ali vise se skupila u vrhu drveta.Tada je pozvana vojska i sa helikopterom je uhvacen u mrezu i tako prenesen u vojnu jedinicu gdje bijo ispitivan i poducavan normalnom zivotu.COVJEKA SU NAUCILI DA PRICA I TAKO SU SAZNALI DA GA JE MECKA ODHRANILA I DA SU LIJEPO SE SLAGALI.Jeo je hranu koju je mecka donosila,sirovo meso a kasnije i med koji je i otkrijo ovaj bracni zivot.Nikada prije nije jeo kuhanu hranu pa je kaze Alija ludijo za sirovim mesom.Alija je postao kuhar pa mu je strogo naredeno da mora paziti da on nebi dosao do sirovog mesa,jer bi tada ponovo podivjao,znao je plakati i moliti za parce sirova mesa prica Alija.Cesto nebi dosao na veceru a najcesce je naco na vrhu jedne topole gdje od grana napravijo da moze spavati,znao je da se uz oluk popne na zgradu [kasarnu].Bijo je vrijedan ali nenormalan u nekim intervalima,nikada se nije saznalo cije je djete,nikada prije nije imao obucu niti odjecu imo je dlake kao i medvjed,nesto rjede,pa su ga cesto morali sisati i brijati,prico je stalno o svom lijepom zivotu,znao je da se ukrade i da ga nema dok dobro ne ogladni a onda bih se sam vratijo,tu je bijo za vrijeme Alina sluzbovanja,sta se snjim desilo neznamo.Dosta kasnije ja sam sluzijo u istoj kasarni i to nam je pricato ali niko od nas to nije vjerovao mislili smo da je to vojna prica kao i mnoge druge,igrom slucaja sazno sam da je prica istinita.

Prilog preuzet sa:
http://vukoljin-stan.forumotion.com/portal.htm
Na vrh Go down
http://purtici.myrealboard.com/portal.htm
 
VELIKI-COVJEK -BIG-FOT
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Mina Kostic_Stariji Covjek
» Avdo Palic/komandant-heroj-covjek

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
PURTICI :: POCETNA STRANICA :: ARHIVA-
Idi na: